Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oddíl mladých hasičů Plamínek

30. 10. 2009

Oddíl Plamínků funguje od ledna roku 2005. Založil ho Pavel Eler, kzerému pomáhala Martina Březinová.Ze začátku jsme nejezdili na soutěže, ale chodili na výlety a hráli hry.Za celý rok jsme toho stihli dost - namátkou třeba čarodějnice, Plamen, celodenní výlet po Doubravce, víkend v Železných Horkách, pochod krajem Jana Žižky a Mikulášskou a vánoční nadílku a valnou hromadu..Náš oddíl měl 13 členů a z těchto dětí pouze 3 členky u hasičů zůstaly.Byla to Veronika Veselá , Martina Březinová a Aneta Krčálová.Během tohoto roku s dětmi začal pomáhat  Roman Březina a praktikantky Veronika Veselá a Michaela Šustrová.

Během roku 2006 přistoupilo 7 dětí a z těchto v dnešním družstvu jsou: Radim Kratochvíl, Veronika Matoušková, Nikola Poulová, Adéla Samková , Katka Březinová a Filip Šípek. Společně jsme byli na karnevalu,odpracovali jsme si brigádu,vytvořili čarodějnici a účastnili se skoro týdeního soustředění v Železných Horkách, lampionového průvodu,Mikuulášské a vánoční besídky a valné hromady.Na Plamenu v mladších žácích jsme obsadili 13. místo. Zůčastnili jsme se 1.ročníku Faraonského běhu, kde nás úspěšně reprezentovali a medaile si  ve své kategorii dovezli:1 místo Filip Šípek, 3 místo Katka Březinová, 3 místo Veronika Veselá, 3 místo Martina Březinová.

V roce 2007 k nám přistoupila Anička Poulová. V březnu jsme se zůčastnili florbalového turnaje, kde jme skončili na 5. místě.Na Plamenu jsme skončili na supr krásném 4. místě. Opět jsme se podíleli na čarodějnicích výrobou baby na oheň.Konalo se 2. soustředění v Železných Horkách, kde jsme měli vyhodnocení celoroční hry Cesta na Aljašku.Zúčastnili jsme se Faraonského běhu a obsadili jsme na něm: Katka Březinová 5.místo, Martina Březinová 4. místo a Veronika Veselá 5. místo. V tomto roce oslavil náš Roburek krásné 40. narozeniny.

Během roku 2008  jsme začali jezdit po soutěžích v PÚ.Na jaře jsme zorganizovali florbalový turnaj, kde jsme skončili na 5 místě.Byli jsme na výletě s Oddílem z Kláštera. Na Plameni jsme byli už mezi staršími žáky a obsadili zde 32. místo.Zůčastnili jsme se krajské ligy v PÚ a to v těchto závodech: 1.6. Nové Město na Moravě zde jsme obsadili 16.místo, 7.6. noční soutěže v Nevcehli, kde jsme skončili na 19. místě,8.6. v Brtnici, kde jsme skončili na 11.místě,6.9. v Telči- tady jsme obsadili 21.místo.Pořádali jsme 0. ročník Srandamače, který jsme k naší radosti vyhráli. Na faraonském běhu jsme se umístili:Katka Březinová 2. místo, Filip Šípek 2. místo, Martina Březinová 5. místo a Aneta Krčálová 6. místo.Složení družstva požárního útoku starších: strojník Radim Kratochvíl, sací Martina Březinová, Veronika Veselá, koš Aneta Krčálová, rozdělovač Veronika Matoušková,levý proud Katka Březinova a o pravý proud se dělila Adéla Samková a Nikola Poulová. V tomto roce k nám přistoupili: Aleš vavera, ondřej Vavera a Roman Březina.